GRE Problem Solving Question 251

Home > GMAT Test > GRE Problem Solving Questions

Next steps

Source: 150math

The total cost of 8 bagels at a bakery is x dollars. At this cost per bagel, which of the following represents the total cost, in dollars, of y bagels?

  • A
  • B
  • C
  • D
  • E

Show Answer

Previous       Next